Vyzrálé hovězí
nemusí stát spoustu peněz
nemusí být složité na přípravu
nemusí plout přes oceán z Jižní Ameriky

O nás


Hlavní motivací je pokračovat v práci, kterou započali naši předkové před více než 120 lety. Pochopitelně s tím, že rodová tradice byla bohužel dvakrát násilně přerušena – za druhé světové války byl statek zabaven německými okupanty a po roce 1948 zas vyvlastněn komunisty, a ještě navíc byl tehdejší hospodář odsouzen za vlastizradu.

 

Historie statku v Čelině ve středním Povltaví sahá ale až do časů vlády Jana Lucemburského a během těchto staletí ho vlastnilo několik rodů. V roce 1893 ho zakoupil náš předek Gustav Adámek, poslanec říšské rady a zemského sněmu.

 

Statek se povedlo v devadesátých letech 20. století získat zpět v restituci, ovšem ve velmi zbědovaném stavu. Postupně byla rekonstruována kaplička, zámecký park i samotný zámeček, kde je nyní možnost ubytování v apartmánech, které jsou vhodné hlavně pro rodiny se zájmem o poznávání tradičního života na vesnici a hospodářských zvířat.

 

S návratem nemovitostí do rukou potomků původních majitelů se totiž začalo na statku znovu hospodařit. V současnosti je obděláváno 320 hektarů vlastní i pronajaté půdy a 150 hektarů lesa. O chod statku se starají pravnuci předúnorového hospodáře – Milan Žid a Jiří Libý.


NECHTE SE INFORMOVAT O TOM, KDY SI
BUDETE MOCI VYZVEDNOUT VYZRÁLÉ DOMÁCÍ HOVĚZÍ!
Uložit k odběru

RYCHLÝ KONTAKTStatek Adámek
Čelina 1, 262 03 Nový Knín

+420 775 596 676
info@domacihovezi.cz

IČ: 70566933
DIČ: CZ7108281708

Jsme také na Facebooku!

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ©2021 STATEK ADÁMEK

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Pro eet používáme aplikaci EETPlus, Vaše účtenka bude vystavena elektronicky a najdete ji na internetové adrese www.uctenka.xyz pod číslem, které Vám sdělí obsluha. Šetřete přírodu a netrvejte na jejím tisku, děkujeme. V opačném případě Vám ji vypíšeme ručně.