Vyzrálé hovězí
nemusí stát spoustu peněz
nemusí být složité na přípravu
nemusí plout přes oceán z Jižní Ameriky

Plec loupaná

Plec loupaná

Část plece, snadno rozpoznatelná pro šlachu uprostřed svalu, jež se hodí nejlépe jako vařené maso do tradičních omáček. Očištěnou ji ale lze použít i na steak či tatarský biftek.

 

DUŠENÍ
PEČENÍ V TROUBĚ
VAŘENÍ

Zpět na dělení masa...

Recepty - Plec loupaná


Loupaná plec je vynikající, ale pro mnohé má přece jen určitý handicap. Což o to, na povrchu jde blány odstranit, ale uvnitř tohoto svalu se skrývá šlacha, která leckterou křehkou duši na talíři odpuzuje. Protože na talíři – zvlášť pokud je maso v omáčce – je opravdu dobré, pokud už se s masem nemusí bojovat a není nutné ho přebírat a vykrajovat.

 

Pro někoho neobstojí ani argument, že dlouhým vařením, po němž se loupaná plec použije k tradičním omáčkám, jako je koprová, houbová či rajská, či táhlým pečením tato šlacha vlastně zmizí.

 

Někdo se pokouší šlachy zbavit tím, že sval rozřízne podélně na dva stejné kusy a šlachu mezi nimi odstraní. Ale to chce čas, velkou šikovnost s nožem – a stejně přijdeme o souvislý kus masa, případně z něj už neuděláme plátky. Jiní se šlachy zas elegantně zbaví v průběhu krájení loupané plece na kostky.

 

Pokud zůstaneme u loupané plece vcelku, pak je výborná pečená v troubě. V tomto případě je dobré ji asi nejdřív zprudka zatáhnout na velkém plameni na troše oleje. A potom už se dají přidat klasické ingredience jako cibule, protlak, kořenová zelenina, vývar a víno.

 

Pokud ovšem nemáte rádi víno, dá se samozřejmě podlévat i pivem. Ale možná jsou lepší varianty – namísto kořenové zeleniny a vína dát rajčata a papriky nebo houby, případně loupanou plec pořádně vyválet v závěji nasekaných bylinek. Anebo zkuste spojení libečku a česneku – ale pozor, ať ta vůně nepřiláká hladové sousedy.

 

NECHTE SE INFORMOVAT O TOM, KDY SI
BUDETE MOCI VYZVEDNOUT VYZRÁLÉ DOMÁCÍ HOVĚZÍ!
Uložit k odběru

RYCHLÝ KONTAKTStatek Adámek
Čelina 1, 262 03 Nový Knín

+420 775 596 676
info@domacihovezi.cz

IČ: 70566933
DIČ: CZ7108281708

Jsme také na Facebooku!

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ©2023 STATEK ADÁMEK

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Pro eet používáme aplikaci EETPlus, Vaše účtenka bude vystavena elektronicky a najdete ji na internetové adrese www.uctenka.xyz pod číslem, které Vám sdělí obsluha. Šetřete přírodu a netrvejte na jejím tisku, děkujeme. V opačném případě Vám ji vypíšeme ručně.